27 січня 2023

Голокост - уроки пам'яті

 

фото з сайту: http://surl.li/eovls

Голокост – це організоване та планомірне знищення

єврейського населення нацистами та їхніми союзниками в роки Другої світової війни.

27 січня весь світ вшановує пам`ять загиблих в роки Голокосту – жахливої трагедії, жертвами якої стали близько шести мільйонів євреїв. В Україні було розстріляно понад півтора мільйона людей, але й до сьогодні дослідники не мають точних даних щодо справжньої кількості знищених нацистами євреїв та ромів.

Генеральна Асамблея ООН 1 листопада 2005 року прийняла Резолюцію № 60/7 «Пам`ять про Голокост». Саме цей документ оголосив День пам`яті жертв Голокосту 27 січня.

В Україні та за її межами символом нелюдських страждань, траурним місцем, де відбулися масові розстріли жертв (переважно єврейської національності) вважається Бабин Яр.

27 січня 1945 року війська 60-ї армії 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау (або Освенцім) на території сучасної Польщі. Через Аушвіц, за оцінками науковців, пройшли 1,3 мільйона людей. Понад мільйон із них загинули.

В'їздні ворота

Однією із жертв стала маленька 15-річна єврейська дівчинка-підліток Анна Франк (12.06.1929-початок березня 1945).  
Від нацистського режиму в 1933 році її родина втекла до Амстердама. Проте там їх застала німецька окупація, дівчинка протягом 25 місяців разом із сім'єю переховувалася в столиці окупованих Нідерландів. З часом притулок викрили, Анну та її рідних відправили до концтабору Аушвіц, а пізніше до Берген-Бельзена. Упродовж всього часу перебування у сховищі Анна вела щоденник, який став згодом всесвітньо відомим бестселером. В нашій бібліотеці є цей щоденник, його можна взяти на формуляр.
Анна Франк "Щоденник"

Голокост… Це страшне і нелюдське явище, яке відбувалося в період 1933-1945-х років, і що призвело до умисного винищення практично однієї третини євреїв, а також незліченної кількості представників інших нацменшин, породжене ненавистю і фанатизмом, затятим расизмом і принизливими забобонами, які панували тоді в нацистсько-фашистській Німеччині. Це трагедія Бабиного Яру, це сотні тисяч замучених і замордованих людських доль… І людство немає права забути про це, аби ніколи таке не повторилося. Адже подібним злочинам немає виправдання і терміну дії.


Невідомі факти Голокосту на Чернігівщині читати за посиланням 📂

Семінар "Голокост на території України" можна переглянути за посиланням 📂

Бібліотека пропонує тематичну виставку "Голокост лихо століття":

Ласкаво просимо завітати до нас!


за матеріалами сайтів:

Немає коментарів:

Дописати коментар

Голодомор - невиплакані сльози

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947...