фото з сайту: https://usnd.to/LKdE |
Українська мова – солов’їна, вона ллється, немов пісня, і прекрасними рядками лягає на папір!
Плекаймо нашу українську, очищаймо її від згубних суржиків й гордімось, що ми розмовляємо саме нею!
Пропонуємо перевірити свої знання - відповісти на питання вікторини. Для цього перейдіть за посиланням, натисніть на назву вікторини:
Цікаві факти про «солов’їну»
Сучасна українська мова налічує, згідно зі словником Національної Академії Наук України, близько 256 тисяч слів і включена до списку мов, які успішно розвиваються в цей час.
Найбільше перекладений літературний твір — «Заповіт» Тараса Шевченка: 147 мовами народів світу.
Найдовше слово в українській мові складається з 30 літер. Це слово «дихлордифенілтрихлорметилметан» — назва хімікату, що використовується для боротьби зі шкідниками.
Офіційно вважається, що після видання «Енеїди» Івана Котляревського українська мова була прирівняна до літературної мови. Котляревського по праву вважають основоположником нової української мови.
Особливістю української мови є те, що вона багата на зменшувальні форми. Зменшувально-пестливу форму має, як не дивно, навіть слово «вороги» — «вороженьки».
Найбільш уживаною літерою в українській абетці є літера «п», на неї також починається найбільша кількість слів. Літера «ф» — найменш уживана. Слова, які починаються з цієї літери, здебільшого прийшли в українську мову з інших мов.
Немає коментарів:
Дописати коментар