фото з сайту: http://surl.li/aeytm |
8 вересня на 14-й сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у 1966 році був оголошений перший Міжнародний день грамотності, один із міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об'єднаних Націй. Відтоді цей день відзначається щорічно, щоб нагадувати світовій спільноті про важливість поширення освіти.
Рівень грамотності у світі
фото з сайту: http://surl.li/aeytq |
Пропонуємо декілька порад, щоб покращити та удосконалити свої навички письма та володіння мовою:
- читайте більше;
При регулярному читанні мозок запам'ятовує навіть найскладніші слова, вислови та граматичні конструкції. Крім того, можна читати й аналізувати прочитане з погляду правил української мови. Читання має дивовижну користь для нашого мозку та психічного здоров’я. На відміну від соцмереж і телебачення, які стимулюють пасивне споживання інформації, читання – це активний процес. Під час нього залучені одразу кілька частин мозку, що потребує від нас навіть у неврологічному сенсі більшого, ніж примітивне гортання стрічки новин.
- користуйтеся словниками;
словотвір (пояснює значення слів)
- вимкніть автозаміну на телефоні;
Коли телефон виправляє за нас усі помилки, ми втрачаємо мотивацію хоча б мінімально стежити за тим, як пишемо те чи інше слово. Гаджет вирішує за нас. Якщо хочете працювати над своєю орфографією, то спробуйте відключити автозаміну і придивитися до того, як і що ви пишете.
Якщо перед відправленням робочого листа або важливого особистого повідомлення ви хочете переконатись у відсутності серйозних помилок, то радимо сервіс Language Tool, де можна безкоштовно перевірити текст на орфографічні, граматичні й лексичні помилки.
- навчайтеся;
Існують інтерактивні сервіси для вивчення української мови. наприклад, тренажер з правопису української мови. Ще один онлайн-тренажер створила студія онлайн-освіти Ed-era – "Лайфхаки з української мови", 16 лекцій з інтерактивними конспектами та завданнями на закріплення знань. Також радимо також переглянути телепрограму UA:Першого "Лайфхак українською" – у плейлисті на Youtube є 29 корисних випусків.
- розмовляйте, слухайте, дивіться
Грамотне мовлення – це звичка. Як відомо, для формування звички потрібно близько 20 днів. Поставте собі за мету протягом цього часу стежити, як пишете й говорите, вчіться помічати власні огріхи. Слухайте українські пісні, переглядайте українські фільми
за матеріалами сайту: http://surl.li/aeyxx
Презентацію до Міжнародного дня грамотності пропонуємо переглянути за посиланням 📖
Пропонуємо переглянути нашу попередню публікацію про "День грамотності" за посиланням 📕
У бібліотеці ліцею є поличка з матеріалами "Живи народу рідне слово", а також різноманітні довідники та словники.
Завітайте до нас!
Немає коментарів:
Дописати коментар