06 квітня 2021

Сучасна періодика для дітей

Сучасна українська дитяча періодика – одна із галузей дитячої літератури. Періодичні видання для дітей покликані популяризувати провідні пізнавальні та педагогічні  ідеї, знайомити юних читачів із творами сучасних українських та зарубіжних письменників, розповідати про нові досягнення та події у житті людства, пропагувати морально-етичні норми суспільства. Світ української дитячої преси з кожним роком розширюється і сприяє не тільки всебічному розвитку дитини, а й формує свідомість нового покоління. Адже сучасні діти не хочуть залишатися осторонь від  тих подій, що відбуваються у світі. Тому саме від улюблених журналів і газет вони очікують відповіді на свої запитання.
Нині дитячі періодичні видання вирізняються хорошою поліграфічною якістю, яскравим художнім оформленням, тематичною різнобарвністю. Все це приваблює і спонукає до читання.
Думка багатьох про те, що дитячій періодиці не під силу конкурувати із телебаченням та інтернетом, як основними новітніми засобами інформації, є хибною. Адже вони жодною мірою не замінять періодику. Це різні засоби інформації, що по-різному впливають на читачів. За основним напрямом викладення матеріалу дитячі періодичні видання поділяються на: пізнавальні, розважальні, навчальні, культурологічні та науково-популярні.
До пізнавальних відносяться всі видання, що мають переважно пізнавальний зміст. Тематика таких газет і журналів досить розмаїта. Більшість із них подають потрібну інформацію через гру, адже гра – найприродніше заняття для малечі.
На сучасному ринку періодики для дітей є чимало видань розважального характеру: діти люблять розважатися і читати про розваги та заради розваги (особливо це стосується дітей середнього шкільного віку). Такі журнали – це здебільшого ще один спосіб використати вільний час дитини, зацікавити її коміксом або кросвордом.
Навчальні видання покликані насамперед допомогти дитині у навчанні. Одночасно вони можуть також стати у нагоді батькам, педагогам, вихователям, адже друкують корисний наочний матеріал (нові форми ігор, вправ). Наприклад, допоможуть навчити основ англійської мови, математики, фізики, хімії, біології тощо. Журнал може прийти на допомогу і дошкільникові, що разом з батьками вивчає абетку. Навчальні журнали поділяються на два типи: освітні та релігійні.
Основа кожного номеру видань культурологічного характеру – художній матеріал, вітчизняна, світова класика та фольклор.
Науково-популярні видання є дієвим засобом популяризації спеціальних знань серед широкої дитячої читацької аудиторії. У такій періодиці міститься наукова теоретична і практична інформація.
Кожне дитяче періодичне видання має свою читацьку аудиторію, яка визначається її віком. Від цього залежить і характер адресованих їм періодичних видань: тематика, обсяг матеріалу, вибір жанру тощо. 
За матеріалами сайту: http://surl.li/psux
Пропонуємо ознайомитися з дитячою періодикою. Для цього перейдіть за посиланням 📁
Ознайомитися та передплатити дитячі газети та журнали можна на сайті Укрпошти за посиланням 🔖

А також пропонуємо переглянути деякі сайти дитячих журналів:
  • Пізнайко - дитячий пізнавально-розважальний журнал
  • Колобочок - ілюстрований журнал для дітей, що містить ігрові завдання, казки, лічилки, загадки, кросворди, саморобки, розмальовки 
  • Академія Саморобкіна - дитячий журнал для занять художньо-технічної творчістю
  • Куля - пізнавально-розважальне видання для дітей від 7 до 12 років
  • Колосок - Всеукраїнський науково-популярний природничий журнал
  • Джміль - журнал для дітей від 4 до 104 років, їхніх батьків та педагогів
  • Куншт - український науково-популярний журнал, для дітей старшого шкільного віку
  • Друг читача - інтернет-видання
Сайти інших періодичних видань України за посиланням 🔖

Матеріал підготувала Назаренко А.С.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Голодомор - невиплакані сльози

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947...