17 березня 2025

Як діяти в надзвичайних ситуаціях

Пропонуємо переглянути освітній серіал «Як діяти в надзвичайних ситуаціях» створено на основі практичних рекомендацій фахівців ДСНС України. У форматі коротких ігрових серій для батьків, дітей і молоді демонструються алгоритми дій у критичних ситуаціях: під час пожеж, обстрілів, на воді, під завалами, а також при хімічних і радіаційних загрозах.

Герої серіалу — українська родина — вчаться користуватися вогнегасниками, безпечно поводитися з вибухонебезпечними предметами, збирати розлиту ртуть з термометра тощо.

Освітній серіал містить шість серій. До кожної з них додаються матеріали та інтерактивні завдання для кращого засвоєння знань. Особливу увагу приділили підтримці ментального здоров’я дітей і дорослих у стресових ситуаціях.

Освітній серіал створено ДСНС України за підтримки ЮНІСЕФ та за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України для платформи Дія.Освіта. Докладніше за посиланням 📚

У серіалі висвітлюються такі питання, а саме: алгоритм дій після виявлення підозрілого або вибухонебезпечного предмета, Безпечне перебування біля водойм під час грози, Безпечне пересування та прийоми наповзання на лід, щоб допомогти потерпілому, Вибір безпечного місця для розташування табору, Вибір безпечного укриття на відкритій місцевості, Визначення безпечного місця для перебування під час радіаційної або хімічної загрози, Використання вогнегасника для гасіння великого полум’я та тління, Виявлення попереджувальних знаків та уникання небезпечних територій, Встановлення та використання датчиків чадного газу, Гасіння на людині одягу, що загорівся, Герметизація приміщення для захисту від радіоактивного пилу чи під час хімічної загрози, Дії в разі неможливості залишити приміщення, Дії людини, яка опинилася під завалами, Добір безпечних продуктів харчування під час радіаційної загрози, Дотримання безпечної поведінки під час перебування в зонах, де велися бойові дії, Евакуація із задимленого приміщення, Збирання тривожної валізи з урахуванням радіаційно-хімічної небезпеки, Знезараження себе та домашніх тварин від радіоактивного пилу, Комплектування тривожного рюкзака в умовах війни, Організація безпечного плавання в дозволених місцях (облаштовані пляжі), Організація укриття у власному домі, Пересування вдома і на відкритій місцевості під час обстрілу, Підготовка альтернативних джерел тепла та засобів для приготування їжі в умовах відсутності електрики чи газу, Підготовка запасів продуктів тривалого зберігання та питної води, Планування дій на випадок втрати зв’язку чи розділення членів сім’ї, Правила безпечної поведінки під час обстрілів, Прийоми порятунку людини, яка тоне влітку, Техніки самодопомоги та підтримки в стресових ситуаціях.

Серія 1. Пожежна безпека

Серія 2. Радіаційні та хімічні загрози

Серія 3. Сезонні небезпеки під час відпочинку на водоймах і в горах

Серія 4. Правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру. Частина 1

Серія 5. Правила поведінки в умовах надзвичайних ситуацій воєнного характеру. Частина 2

Серія 6. Правила поведінки з вибухонебезпечними предметами

Немає коментарів:

Дописати коментар

Здоровий початок, надійне майбутнє

фото з сайту:  https://surl.li/ufbtap Всесвітній день здоров’я відзначається щорічно 7 квітня, починаючи з 1950 року, на честь створення Все...