Із учнями 10-х класів провели круглий стіл "Україна в ЮНЕСКО"
12 травня 1954 року Україна стала членом ЮНЕСКО (з англійською United Nations Educational, Scientific and Cultural Organization, UNESCO) – спеціалізованої організації, яка працює в рамках ООН та займається питаннями міжнародного співробітництва у галузях культури, науки, освіти, розвитку пам'яток та їх охорони.
Нині членами ЮНЕСКО є 193 країни світу. За період свого членства Україна чотири рази обиралася до керівного органу Організації – Виконавчої ради. Як член організації, Україна щорічно сплачує до її бюджету статутний внесок – орієнтовно 200 000$.
За період членства наша держава підписала близько 15 міжнародних конвенцій, прийнятих ЮНЕСКО, серед них – конвенція про авторське право, охорону культурних цінностей на випадок збройного конфлікту, боротьбу з дискримінацією в галузі освіти, охорону підводної культурної спадщини тощо.
Україна ініціювала та брала участь у розробці багатьох важливих програм та компаній ЮНЕСКО, зокрема: «Програма культури світу»; звернення до ООН з приводу святкування Міжнародного року захисту, збереження та відродження культурної спадщини; розгортання міжнародної кампанії з викорінення безграмотності; моніторинг ситуації у тимчасово окупованому Криму у сфері компетенції ЮНЕСКО. Українська ініціатива щодо використання засобів масової інформації з метою зміцнення миру, недопущення пропаганди війни, насильства та ненависті між народами дала поштовх до розробки та прийняття у 1978 році Декларації про раси та расові забобони.
Також у рамках співпраці з ЮНЕСКО Україною було відкрито 82 школи у різних регіонах держави, які беруть участь у багатьох міжнародних проектах та розвивають молодь, 11 спеціалізованих кафедр при вузах та понад 50 клубів ЮНЕСКО.
Наш ліцей також входить до списку шкіл асоційованих при ЮНЕСКО!
за матеріалами сайту : visitukraine.today
Про визначні пам'ятки в Україні, що знаходяться під охороною ЮНЕСКО пропонуємо докладніше ознайомитись за посиланням 📕
Немає коментарів:
Дописати коментар