03 квітня 2020

Електронні середовища для читання


Для читання книжок можна використовувати різноманітні програми й пристрої.
Зараз багато дітей замість традиційних підручників використовує їхні електронні аналоги. Планшет або електронна книжка суттєво зменшує масу школярського рюкзака й при цьому може містити, крім підручників, ще й різноманітну художню, довідкову літературу. До того ж електронні книжки надають додаткові можливості для пошуку фрагментів тексту, використання цитат, створення закладинок.
Існують програми для читання на комп’ютерах і гаджетах. розглянемо декілька програм.
Cool Reader  можна встановити як на персональних комп’ютерах, та і на мобільних пристроях. вона має зручний інтерфейс , добре дібрані кольори. Книжка відображається як розворот сторінок.

All Reader  ­ програма також відображає книжку як розворот, має розвинену систему навігації, оформлення сторінок дуже подібне до паперової книжки. Але програма немає української версії – лише англійську й російську.
FBReader проста програма, вона орієнтована, перш за все, на мобільні пристрої. У ній немає електронної бібліотеки й можливості для створення закладинок.
Calibre – найзручніша програма для читання електронних книжок (calibrе-ebook.com). Вона поєднує в собі можливості електронної бібліотеки, засобу для читання книжок і конвертування різних текстових форматів.


Окрім програмних засобів для комп’ютерів і смартфонів, можна використовувати середовища для читання у спеціальних пристроях – електронних книгах (Pocket Book). У них є засоби для керування електронною бібліотекою, інструментами для роботи з текстом (здійснення пошуку, вибір  цитат, орієнтування у змісті і створення закладок). Вони іноді можуть відтворювати аудіофайли.

Бажаю гарно провести час в компанії цікавого друга – книги! Але пам’ятайте про своє здоров’я - багато часу не проводьте за комп’ютером чи електронним гаджетом, щоб не зашкодити своєму зору та поставі!
Також варто пам’ятати про дотримання авторського права. Деякі електронні книжки легально можна придбати в електронному вигляді. Як правило, вони дешевші за паперовий аналог.
Будьте здорові й щасливі!

за матеріалами статті Олега Суховірського «Електронні середовища для читання. Використання електронних ресурсів для формування читацької компетентності» //Учитель початкової школи. ­ - 2019.­ - № 10. - ­ С. 8-12

Немає коментарів:

Дописати коментар

Організація освітнього процесу

Пропонуємо скористатися  методичними рекомендаціями