Хто любить спорт, той здоровий і бадьорий
6 квітня - Міжнародний день спорту на благо розвитку і світу
За всіх часів, напевне, існували змагання людей у фізичній та інтелектуальній досконалості. Науковці стверджують, що первісні люди під час полювання змагалися в силі, спритності, витривалості.
Стародавня Греція вважається «матір’ю» фізичної культури та спорту й загалом олімпійського руху. Саме тут велика увага приділялася фізичному вихованню та змаганням як складовій загальної культури, а фізична сила, відвага у грецьких містах-державах цінувалися надзвичайно високо, атлетів шанували й славили так само, як і філософів та поетів.
У країнах Стародавнього Сходу фізичне виховання було неодмінною складовою виховання військового: багатогодинні різноманітні військові вправи гартували силу, витривалість і наполегливість.
Із розвитком суспільства змінювалися форми й різновиди спортивних змагань. Встановлюються нові й нові рекорди у спорті вищих досягнень. Разом з олімпійцями впевнено змагаються за перемогу паралімпійці.
Жінки беруть участь у змаганнях з видів спорту, які тривалий час вважалися суто «чоловічими». Спортивна гра, активний відпочинок, інтелектуальні змагання знаходять своїх прихильників.
Проте, мабуть, незмінними залишаються поняття, які супроводжують спорт і фізичну культуру: це мирні змагання, це життєрадісне і життєствердне заняття, це сприяння порозумінню людей у світі.
Також, 6 квітня, 225 років потому, у 1896 році відбулося відкриття в Афінах перших сучасних Олімпійських ігор.
http://surl.li/ptyj |
Ця подія фактично формально скасувала указ імператора Феодосія від 394 року Про заборону Олімпійських ігор як пережитка язичництва. У перших сучасних іграх взяв участь 241 спортсмен, усі виключно чоловіки з 14 країн: Австралії, Австрії, Угорщини (хоча Австрія і Угорщина тоді були однією державою – Австро-Угорщиною, але спортсмени обох країн вирішили виступати самостійними командами), Болгарії, Великобританії, Німеччини, Греції, Данії, Італії, США, Франції, Чилі, Швейцарії та Швеції. У програму перших ігор увійшли 9 видів спорту - класична греко-римська боротьба, велогонки, гімнастика, легка атлетика, плавання, кульова стрільба, теніс, важка атлетика та фехтування. Особливе місце в Олімпіаді відводилося марафонському бігу, який запропонував внести до програми французький історик Мішель Бреаль на згадку про знаменитого грецького бігуна Фіддіпії, який сповістив афінянам про перемогу у війні з перським царем Дарієм. У змаганні взяли участь 46 бігунів. Першим до фінішу прийшов пастух-жебрак із грецького селища Марузи - Спиридон Луїс. Сам король надів переможцю вищий орден Греції. У загальнокомандному заліку найкраще на Іграх виступили спортсмени Греції, які завоювали найбільшу кількість медалей – 46, і США, які взяли найбільше золотих медалей – 11. Після успіху I Олімпійських ігор їх вирішено було проводити регулярно - кожні чотири роки у високосний рік.
За матеріалами сайту https://www.unian.ua/lite/holidays/6-kvitnya-2021-yake-sogodni-svyato-chim-den-uviyshov-v-istoriyu-shcho-sogodni-ne-mozhna-robiti-amp-11376952.html
Пропонуємо веселу руханку для наших маленьких читачів
Також фізкультхвилинки та руханки для різних вікових категорій можна подивитися за посиланням 🔖
Немає коментарів:
Дописати коментар