Страницы

Сторінки

28 листопада 2020

День пам'яті жертв Голодомору

Щорічно в третю субботу листопада (цьогоріч це 28.11.2020) ми вшановуємо мільйони українців, вбитих під час Голодомору, хвилиною мовчання та запаленням свічок на центральних площах міст, біля пам’ятників жертвам Голодомору, в храмах та в Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду в Києві.

https://giphy.com/gifs/i-tried-3aWkZTWqeVyHS

Про історію Голодомору прочитайте за посиланням 📁


Відеосвідчення очевидиці Голодомору Марії Гурбіч з  Чернігівської області


Методичні рекомендації для вчителів за посиланням 📁

26 листопада 2020

Краєзнавство

 Пропонуємо віртуальну подорож бібліотеками області


Чекайте далі

25 листопада 2020

Музей книги та друкарства

 Пропоную віртуальну подорож до Державного музею книги та друкарства України


Найцінніші експонати Музею Друкарства





18 листопада 2020

Як друкують книги

 Продовжуємо наші публікації, як друкують книги. 

Тепер я хочу запропонувати переглянути відеоролик, як друкують за допомогою сучасного обладнання.


Попередні наші публікації перегляньте за посиланням 📁

17 листопада 2020

У письменника ювілей

 17 листопада 2020 року відзначає свій 50-й ювілей наш земляк Андрій Анатолійович Кокотюха (17.11.1970 р.н.) - сучасний український письменник-белетрист. Народився він в Ніжині




12 листопада 2020

Як до нас приходить книга

Пропонуємо вам переглянути відеоролік про створення книг. Ви завжди знаєте, що підручники використовуються декілька років, потрібно до  них дуже шанобливо та охайно ставитися, не шматувати, не бруднити... Дуже багато людей працюють над створенням книг, їх працю треба шанувати!



Бережи книжку - це твій друг!




Огюст Роден

12 листопада 2020 року виповнюється 180 років від дня народження Франсуа Огюста Рене Родена (1840–1917) - французького скульптора. Один із засновників імпресіонізму у скульптурі.


Роден був сином дрібного чиновника. Навчався в Парижі у Школі малювання і математики (у 1854—1857) та у А. Л. Барі в Музеї природної історії (1864). У 1864—1871 працював в майстерні А. Карр'є-Беллеза. Виконував моделі дрібної декоративної пластики (у тому числі для порцеляни Севрскої національної мануфактури). У 1871-77 оздобив монументально-декоративною скульптурою декілька будівель Брюсселя. У 1875 відвідав Італію, де захопився мистецтвом скульпторів Мікеланджело, Донателло і Лоренцо Гіберті. З 1877 вивчав пам'ятники французької готики

Однією з найвідоміших скульптур Родена «Мислитель» наповнена внутрішньою силою і духовною величчю (1888).

Оригінал скульптури «Мислитель» зберігається в музеї Родена в Парижі. Бронзова копія стоїть на могилі автора. Існує близько 20 бронзових та гіпсових копій статуї, розкиданих по всьому світу. За задумом Родена скульптура зображує Данте, автора «Божественної комедії». Моделлю для скульптури був француз Жан Бо, боксер з гімнастичним торсом і привабливими м'язами.

Апофеозом жіночої краси є  скульптура «Вічна весна». Цю скульптуру учень Родена Антуан Бурдель назвав шедевром шедеврів. У цій композиції він зобразив свою кохану — Камілу Клодель. Оригінал знаходиться в Ермітажі, у Санкт-Петербурзі. 

Каміла Клодель (1864-1943)

  
Огюст Роден"Аврора"

Близьким стосункам Огюста Родена і Каміли Клодель присвячено багато статей, книг. Остання п'єса Ібсена «Коли помирають, прокинувшись», створена в 1900 р. також написана про Родена та Камілу. Саме вона позувала для більшості скульптур Родена: «Вічна весна», «Думка», «Поцілунок», «Аврора» та ін. Каміла Клодель також була скульптором, тому Роден залучав її до виконання етапних робіт «Громадяни Кале» та «Ворота пекла». Після розриву з Огюстом вона усамітнилася. Її переслідувала ідея, що Роден викраде всі її роботи. Останні 30 років свого життя вона знаходилася у психіатричній лікарні.

Після того, як Камілу помістили до лікарні, Роденові запропонували віддати її кімнату для його музею. Він погодився і брат Каміли надав її роботи, з роками колекція поповнилась відомою роботою «Хвиля».

Камілла Клодель "Хвиля"

В Парижі існує музей Огюста Родена.

Пропонуємо відвідати віртуальний музей за посиланням 📁

У 2017 році режисер Жак Дуайон зняв фільм "Роден".

На честь скульптора 30 вересня 1973 року, названий астероїд.

 


09 листопада 2020

День української писемності та мови

 9 листопада - День української писемності та мови

Мова - духовне багатство народу.

В. Сухомлинський

Це свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця — послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.

Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови».  

У День української писемності та мови за традицією:

Також існувала традиція 9 листопада, коли батьки відводили дітей до школи, а потім йшли до церкви: поставити свічку перед образом Нестора-літописця і помолитися, щоб він допоміг дитині у навчанні.

В День української писемності та мови, на Українському радіо традиційно відбувається радіодиктант національної єдності. Цю акцію започатковано з 2000 року. Відтоді щороку всі охочі можуть узяти участь у написанні радіодиктанту та не стільки з'ясувати, чи добре знають українську мову, як продемонструвати єдність з усіма, хто любить і шанує українське слово.