Страницы

Сторінки

08 вересня 2020

Перший класик нової української літератури

 9 вересня - 251 рік від дня народження
Івана Петровича Котляревського (1769-1838),
 українського письменника, військового, першого класика нової української літературигромадського діяча.

Його поема «Енеїда» (1798) стала великим твором загальнонаціонального значення нової української літератури, написаним народною мовою.

Котляревський зробив найвагоміший внесок у становлення сучасної української літературної мови. В умовах занепаду всіх різновидів староукраїнської писемної мови, поема «Енеїда», п'єси «Наталка Полтавка» і «Москаль-чарівник», написані на основі живого усного мовлення народу, започаткували новий етап формування літературної мови.

Більш докладно за посиланням 📁

Цікавий факт: "Енеїду" Котляревського було знайдено в бібліотеці Наполеона Бонапарта.

З творами Івана Котляревського можна ознайомитися в ліцейній бібліотеці. 

На допомогу вчителям української літератури рекомендуємо ознайомитися з книгою, яка знаходиться в бібліотеці Ткаченко Н.С., Ходосов К.О. "Іван Котляревський у школі" (в посібнику широко розглянуто життєвий і творчий шлях класика, аналіз його творів, поурочні розробки)




Ласкаво просимо!

05 вересня 2020

Календар знаменних та пам'ятних дат на 2020-2021 н.р.

 Для вчителів, класних керівників, а також моїх колег бібліотекарів пропоную календар знаменних та пам'ятних дат на 2020-2021 навчальний рік. 

Його можна переглянути за посиланням тут 📁

А також тут окремо календарі на 2020 та 2021 роки

Міжнародний день грамотності

 Щорічно, 8 вересня святкується Міжнародний день грамотності.

картинка з сайту: krugshkola.kupyansk.info

Починаючи з 1966 року ЮНЕСКО відзначає Міжнародний день грамотності, намагаючись саме в такий спосіб привернути увагу суспільства й мобілізувати міжнародну суспільну думку, щоб збудити його інтерес і досягти активної підтримки зусиль, спрямованих на розповсюдження грамотності — однієї з головних сфер діяльності ЮНЕСКО починаючи з часів її першої Генеральної конференції в 1946 році. Традиція щорічно відзначати цей день започаткована відповідною рекомендацією Всесвітньої конференції міністрів освіти з ліквідації неграмотності, що відбулася в Тегерані у вересні 1965 року. Саме ця конференція рекомендувала оголосити 8 вересня, дату урочистого відкриття конференції, Міжнародним днем грамотності та святкувати його щорічно в усьому світі.

Мета Міжнародного дня грамотності — відзначити, що бути грамотним важливо для кожної людини та суспільства в цілому. Він підкреслює важливість грамотності та хоча б базової освіти як незамінних інструментів, що необхідні для побудови інтегрованого й мирного суспільства у XXI столітті.

Станом на 2006 рік 771 мільйон дорослих є неосвіченими, а приблизно 100 мільйонів дітей не ходять до школи. Більшість неосвіченого населення нашої планети — жінки.